על צמה ובטיחות באתר

על כלי צמ"ה ובטיחות באתרי הבנייה

בטרם תבצעו עבודות באתר בנייה, ייתכן ותצטרכו להתאים או להצטייד במכונות או כלי הקידוח המתאימים. מלבד מכונות הקידוח נמצא גם כלים נוספים כמו הטרקטור (מחפרון, מעמיס טלסקופי) או במת ההרמה אשר תורמים אף הם לעבודה בשטח הנבחר. 

רוב אתרי הבנייה משתמשים במכונות קידוח ככלי עזר בבניית בתים או בניינים. כשחושבים על כך, מכונות הקידוח משתתפות גם בעבודות התשתית, היות ובפועל בעזרתן מתבצעת חפירת הבורות אליהם בעצם יוצקים את התשתית של המבנה. בנוסף למכונת הקידוח, גם הטרקטור, המחפרון ואפילו המנוף הם כלי עבודה מסייעים לעבודת באתר הבנייה. כשחושבים על זה בבהירות, אתרי בנייה הם מקום לא פשוט, לא פעם תמצאו שם בורות מסוכנים שניתן למעוד לתוכם, מבנים רעועים דרכים לא מוכשרות וכד'. הבטיחות בעבודה היא מעל הכול. אי לכך איכות הכלים ובחירת הכלים הנכונים הם בעלי חשיבות עליונה. 

בבואנו לרכוש מכונת קידוח או כלי צמ"ה, רצוי לבחור חברה אמינה ומקצועית. יצרניות הכלים והמכונות המכבדים את עצמם משקיעים חשיבה ומשאבים בתכנון יעיל ובטיחותי של הציוד. פרמטרים כמו בטיחות, יחסי משקל/גובה, איכות החומרים וחוזקם נלקחים בחשבון בעת תכנון הכלי. 

כאשר בטיחות עומדת על הכף ובכדי למנוע מראש סיכונים מיותרים, אין להתפשר. לעיתים הפיתוי לרכוש כלי זול וללא היסטוריה הוא גדול,  אך ברוב המקרים הניסיון מלמד כי הזול עולה ביוקר. ברכישת כלים מחברות לא ידועות הסיכוי לקבל כלי אמין ובטיחותי הוא אפסי. כיום נושא הבטיחות באתרי בנייה עומד על סדר היום הציבורי. כל תאונת עבודה גורמת לעצירת עבודה, השבתת האתר ונקיטת הליכים נגד האחראיים. לכן, בסופו של יום, אנו רוצים לבחור כלי או ציוד שישרתו אותנו נאמנה, יקצרו את זמן העבודה ויהיו בראש ובראשונה בטיחותיים. 

הקדמה הטכנולוגית מביאה איתה איכויות ויתרונות רבים גם בכלים לצרכי קידוח או סיוע במהלך הבנייה. רצוי כי בטרם תרכשו כלים אלה, תתייעצו עם מומחים בתחום. יחד תוכלו לבחון את הצרכים ולהתאים את הכלי או הציוד המתאים לכם ביותר כדי שתוכלו לבצע עבודה איכותית תוך עמידה בלוחות הזמנים ובצורה הבטיחותית ביותר לכם ולנמצאים באתר.  זכרו היטב, הבטיחות הינה מעל לכל.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *